K pondelkovej novinke Zmena chutí, ktorá odštartuje na Doma 8. júna, pribudne od leta na menšej stanici aj ďalšia relácia o varení. Markíza o novinke informuje v podkladoch pre zadávateľov reklamy.

Potvrdený je názov Vartne s nami, ktorý si televízia nedávno poisťovala v balíku „kulinárskych“ spojení na Úrade priemyselného vlastníctva.

Komerčne sa v novom formáte bude prezentovať spomínaný Lidl. M. Ihnačakák a A. Poláková, ktorá na Markíze moderuje aj Teleráno, budú variť podľa anotácie „rýchle a chutné recepty na slané i sladké pochúťky“.

Na stanici Doma počíta televízia v lete aj s premiérou seriálu Cudzinka (Outlander). Zaradí tiež reprízu Hriešneho zoznamu (The Client List), ako aj telenovelu Mar de Amor.

Na hlavnej stanici neplánuje Markíza v lete s novinkou v pôvodnej tvorbe. Z pravidelných formátov tradične nechá bežať spravodajstvo, Reflex a Teleráno.

Do vysielania sa dostane trojica premiérových seriálov, pričom hlavným titulom sú Traja mušketieri (The Musketeers) z dielne BBC.

Na Markíze pôjde cez prázdniny aj dobrodružný seriál The Librarians televízie TNT, ako aj novinka Škorpión americkej stanice CBS.

Ešte v júni uvedie Markíza aj 12-dielny taliansky seriál Dáma v závoji, ktorý bude nasadzovať v slote Rodinných prípadov o 21:40. Rodinné prípady sa posúvajú od polovice júna do podvečerného okna pred Televíznymi novinami, kde skončí seriál Chlapi neplačú. Prestávku v lete dostane rovnako ako vlani Búrlivé víno.

Z filmov uvedie Markíza v lete na hlavnej stanici snímky Enderova hra, Nástroje smrteľníkov: Mesto z kostí, The Amazing Spider-Man, Thor, Svetová invázia, Diana, Môj dokonalý ex, Tvoj snúbenec, môj milenec, Mysli ako on či Vejška.

Vo vysielaní budú cez prádzniny aj komediálne seriály respektíve sitcomy Kúzelníci, Dva a pol chlapa (8., 9. séria), Teória veľkého tresku (5., 6. séria) a Mike a Molly (2., 3. séria).

Na Doma budú mať priestor dve série seriálu Dve baby na mizine, na Dajto Alcatraz, tretia séria Nikity, ôsma séria Myšlienok vraha a seriál Strážca spravodlivosti so Stevenom Segalom.

Z filmov na menších staniciach počíta Markíza s titulmi Zamilovaní, Láska a iné kratochvíle, Svadba a iné pohromy, Ženy, S tým nič nenarobíš, Disturbia, V zajatí kódu, Vojna svetov, Prekliaty ostrov a Traffic – Nadvláda gangov.