Posledný piatok a víkend ponúkli okrem finálne tanečnej šou Let´s dance aj vysokú sledovanosť posledného zápasu v rámci hokejového turnaja Kaufland cup 2022 či politických diskusií vo verejnoprávnom Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) alebo v Televízii Markíza.

Šou v piatok

Najsledovanejším televíznym programom sa v piatok stala Chart show, ktorá Televízii Markíza priniesla v tom čase 140-tisíc divákov s trhovým podielom 16,5 percenta.

O niečo vyšší trhový podiel však dosiahla šou Bez servítky. Konkurenčnej Televízii Joj prispela sledovanosťou 132-tisíc ľudí, ale s vyšším 23,7-percentným trhovým podielom.

Zle si neviedla ani vedomostná šou Čo ja viem z produkcie RTVS, ktorú si pozrelo 111-tisíc divákov s trhovým podielom 12,4 percenta.

Hokej v sobotu

Sobotné vysielanie patrilo hlavne slovenskému seriálu Ultimátum, ktorého dva diely si na TV Joj pozrelo 128-tisíc a 99-tisíc divákov s trhovými podielmi 13,5 percenta a 13,1 percenta.

Markíza v tom čase ponúkla film Charlieho anjeli, ale pozrelo si ho len 115-tisíc ľudí s trhovým podielom 13,4 percenta.

Športových nadšencov zaujal záverečný zápas hokejového turnaja Kaufland Cup 2022, kde proti sebe nastúpili hokejisti Slovenska a Francúzska. Začiatok zápasu sledovalo 120-tisíc divákov s trhovým podielom 23,7 percenta.

Tradičná relácia Smotánka si tentokrát udržala svoje postavenie v trojici najlepších programov, keď jej ostatný diel sledovalo 118-tisíc divákov s trhovým podielom 19,5 percenta.

Politika v nedeľu

Tanečná šou Let´s dance dospela do svojho finále, ktoré trvalo až do nedeľnej polnoci. Program si pozrelo 245-tisíc divákov s trhovým podielom 29,3 percenta.

Až 120-tisíc divákov v tom čase viac zaujala komédia Na ťahu, ktorá priniesla TV Joj trhový podiel 12,4 percenta.

Čo sa týka politických diskusií, tak väčšiu sledovanosť získala relácia O 5 minút 12, kde spolu diskutoval predseda parlamentu Boris Kollár a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Verejnoprávnu televíziu v tom čase sledovalo 120-tisíc ľudí s trhovým podielom 18,9 percenta.

Po obede odštartovala druhá politická diskusia Na telo na TV Markíza, kde sa k témam vyjadrovali exminister financií Ladislav Kamenický zo strany Smer-SD a minister školstva Branislav Gröhling zo strany Sloboda a solidarita. Diskusiu si pozrelo 110-tisíc televíznych divákov s trhovým podielom 17,3 percenta.

Benjamin Rich.
Neprehliadnite

Na kozmodróme Bajkonur zatkli známeho britského blogera a ženu z Bieloruska