Nové filmy od produkčnej spoločnosti Sony Pictures budú od roku 2023 dostupné v Spojených štátoch aj na streamovacích platformách a televíziách spoločnosti Walt Disney. O dohode informovala v stredu agentúra Reuters. 

Spoločnosť Walt Disney si tiež zaručila právo na vysielanie stoviek starších snímok od Sony Pictures. Na svojich platformách bude uvádzať filmy, ktoré produkčná spoločnosť uvedie v kinách v rokoch 2022 až 2026. Medzi filmy, ktoré sa Sony chystá predstaviť, sa počíta s pokračovaním série Spider-Man a s ďalšími zábery inšpirovanými hrdinami štúdia Marvel.

Spiderman Marvel
Neprehliadnite

Na Netflixe bude možné streamovať filmy distribúcie Sony Pictures

Obdobnú zmluvu Sony Pictures uzavrela na začiatku apríla aj s internetovou televíziou Netflix. Podľa denníka The Wall Street Journal Netflix bude mať prístup ako prvý k filmom, ktoré Sony Pictures uvedie v roku 2022.

V marci streamovacia služba Disney + uviedla, že má cez 100 miliónov predplatiteľov. Konkurenčný Netflix pri zverejnení hospodárskych výsledkov za štvrtý štvrťrok informoval na konci januára, že mal zhruba 203 miliónov užívateľov.