Internetová televízia Netflix uzavrela päťročnú dohodu so Sony Pictures Entertainment na domáce streamovanie filmov tejto americkej distribúcie, napríklad na ďalšie snímky zo série Spider-Man. S odvolaním sa na spoločné oznámenia dotknutých firiem o tom ako prvý informoval denník The Wall Street Journal (WSJ). Hodnota dohody nebola zverejnená.

Podľa denníka WSJ, ktorý sa odvoláva na zdroje, môže táto hodnota každoročne vystúpiť na niekoľko stoviek miliónov dolárov a za celý čas presiahnuť jednu miliardu dolárov. Konečná suma bude čiastočne závisieť na tom, aké vysoké tržby filmy prinesú pri uvedení do kín.

K filmom, ktoré Sony Pictures uvedie v roku 2022, bude mať Netflix prístup ako prvý. Internetová televízia sa zaviazala, že odoberie určitý počet týchto snímok. Prístup ale bude mať aj k tým starším.

Close up of Apple & Google brand logos on green iPhone screen in dark mood
Neprehliadnite

Vplyvný podnikateľ Thiel kritizoval Apple a Facebook za to, že majú blízko k Číne

Medzi filmy, ktoré sa Sony chystá predstaviť, sa počíta s pokračovaním série Spider-Man a s ďalšími zábermi inšpirovanými hrdinami štúdia Marvel. Práve tie boli pre Netlix jedným z hlavným popudov uzavrieť dohodu so Sony Pictures. Netflix mal skôr tento obsah od firmy Walt Disney, ktorá ho ale presunula do svojej streamovacie služby Disney +.

Netflix pri zverejnení hospodárskych výsledkov za štvrtý štvrťrok koncom januára informoval, že má približne 203 miliónov užívateľov, teda približne dvakrát toľko čo služba Disney +.