V Slovenskej filmovej a televíznej akadémii vytvorili novú funkciu výkonnej riaditeľky, od ktorej sa očakáva napĺňať poslanie SFTA – zviditeľniť akadémiu a jej projekty ako udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti a prehliadku najlepších filmov Týždeň slovenského filmu.

„Veľmi sa z toho teším. Podarilo sa nám vybrať človeka, ktorý má profesionálny background vo filmovom priemysle, pozná prostredie a ľudí a zároveň má aj skúsenosti z mediálneho prostredia a obchodu,“ povedala Wanda Adamík Hrycová, prezidentka SFTA a producentka.

Podľa vlastných slov verí, že novovybudovaná pozícia výkonnej riaditeľky bude veľkým prínosom pre akadémiu a pomôže jej rozvíjať nové aktivity, ktoré si dáva za cieľ. „Som presvedčená, že posilnenie tímu o takéhoto človeka prospeje k popularizácii slovenského filmu,“ doplnila W. Adamík Hrycová.

A. Jeleneková má pracovné skúsenosti z filmovej a audiovizuálnej oblasti, v ktorej prešla viacerými pozíciami. V spoločnostiach Novinski a Paprika Studios zastrešovala ako výkonná producentka financovanie filmových a audiovizuálnych projektov, zodpovedala za ich technickú aj organizačnú stránku a viedla produkčný tím.

Predtým pôsobila ako marketingová manažérka internetového portálu Zoznam.sk. Pohybovala sa aj v televíznej brandži ako špecialistka sponzoringu v televízii Markíza a na pozícii obchodnej manažérky pracovala v Ta3 a Joj Group.

„Je to pre mňa veľká výzva a pevne verím, že s doterajšími skúsenosťami pomôžem zlepšiť fungovanie akadémie. Teším sa na všetky aktivity, ktoré pomôžu rozvíjať slovenskú filmovú tvorbu,“ dodala A. Jeleneková.