Prezídium SFTA okrem prezidentky tvorí v súčasnosti deväť členov. Nová viceprezidentka, ktorou je filmová producentka K. Krnáčová, stojí za snímkou Piata loď ocenenou Krištáľovým medveďom na Berlinale 2017.

Spolupracovala na filme Ďakujem, dobre a Môj pes Killer uvedených na premiére v Cannes či Rotterdame a na omnibuse Slovensko 2.0. Zároveň pôsobí aj ako členka Európskej filmovej akadémie.

Druhým viceprezidentom sa stal T. Búza, bývalý programový riaditeľ RTVS. V minulosti pôsobil ako šéf spravodajstva verejnoprávnej televízie, stál pri zrode rádia Expres a v Markíze riadil Centrum spravodajstva a publicistiky.

Novými členmi prezídia SFTA sa stali filmový režisér Peter Bebjak, Vladimír Struhár, autor softvéru Qtake, ktorý používajú i svetoví režiséri ako Peter Jackson alebo Steven Spielberg, riaditeľ sietí kín Cinemax a distribučnej spoločnosti Continental film Michal Drobný, kameraman Norbert Hudec a Maroš Hečko, spisovateľ a producent, ktorý stál za filmom Kandidát.

Naďalej sú členmi prezídia aj generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu (SFÚ) Peter Dubecký a programový riaditeľ Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest Peter Nágel.

SFTA združuje osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry, je iniciátorom a usporiadateľom výročných prehliadok slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby, ako aj zakladateľom a garantom Národnej filmovej ceny Slnko v sieti.

V spolupráci s partnerskými organizáciami v zahraničí nominuje slovenský film na Európske filmové ceny a Cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší neanglicky hovorený film.