Filmári majú momentálne za sebou niekoľko dní intenzívneho nakrúcania dokumentu, ktorý má za cieľ zvýrazniť nielen samotné úspechy slovenských športovcov, ale najmä to, čo všetko sa za ich dosiahnutím skrýva.

Súčasťou dokumentu budú rozhovory so samotnými hráčmi, ich blízkymi z rodinného kruhu aj profesionálneho prostredia aj zo zámorskej NHL a kontinentálnej KHL.

Ako približuje režisér Zlatých chlapcov Ľubomír Slivka, filmári zaostria na príbehy hokejistov ako Miroslav Šatan, Zdeno Chára, Marián Gáborík či Marián Hossa. Uvedomujú si, že v hodinovom filme nebudú schopní obsiahnuť všetkých v takom rozsahu, akí si zaslúžia. Cieľom však je komplexne zhrnúť ich význam pre krajinu a šport ako taký.

„Spravodajstva je dosť, štatistikám sa venovať nechceme. Každý vie, koľko medailí máme a koľkokrát priniesli hokejisti domov Stanley Cup,“ približuje pre Mediálne.sk Ľ. Slivka s tým, že objektívni síce budú pri historických faktoch, no veľa ich diváci nenájdu.

Využili domáci šampionát

Ľ. Slivka, ktorý sa podieľal na filmoch ako Dôverný nepriateľ či Eštebák, sa do filmu pustil kvôli tomu, že hokej považuje za fenomén. Odkaz v ňom majú zanechať tí, ktorí odchádzajú do športového dôchodku.

„Odrástla nám jedna generácia. A vracia sa zo sveta späť. Náš film nemá byť len oslavou ich úspechov, ale aj porozumením toho, čo nám dnes prinášajú. Ich ochoty pomôcť tým, ktorí majú nastúpiť na pozície, ktoré oni uvoľňujú,“ hovorí režisér. „Ako boli Ladislav Troják alebo Jozef Golonka vzormi pre nich, oni sú vzormi pre dnešnú mládež,“ dodáva.

Vo filme sa objaví 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa