Uber, Airbnb, Tripadvisor, Messenger, Waze a ďalšie aplikácie nám zmenili život, možno aj viac, ako sme si ochotní pripustiť.

Smartfóny, IT technológie a ďalšie výdobytky modernej techniky vedú spoločnosť do neistej budúcnosti, ktorú sa snažia vykresliť scenáristi Black Mirror (Čierne zrkadlo). Príbehy svojím spôsobom ťahajú do extrémov.

Každá epizóda seriálu sa pritom venuje inej téme. Začína sa ako nevinná hra či zábavka, ktorá sa postupne mení na drámu, ktorú si diváci budú zrejme ešte dlho pamätať.

Seriál mal premiéru v Spojenom kráľovstve v roku 2011, prvé dve série uviedla stanica Channel 4. V roku 2015 si však seriál vzal k sebe Netflix, ktorý zachoval pôvodného hlavného scenáristu Charlieho Brookera a objednal si 12 nových časti rozdelených do dvoch sérií aj špeciálny interaktívny film, v ktorom o pokračovaní v deji viackrát rozhodujú diváci.

Nové tri časti piatej série budú mať na Netflixe premiéru 5. júna tohto roka. Seriál je populárny aj v našom teritóriu, svedčí o tom aj vysoké hodnotenia na webe CSFD.cz (89 %). Pozbieral zároveň množstvo prestížnych ocenení vrátane Emmy.

S námetom pracuje RTVS dlhšie

Koncept Black Mirror je voľnou inšpiráciou aj pre nový projekt RTVS. Tá ho má v zásuvke dlhšie, hovoril o ňom ešte v roku 2016 predošlý programový riaditeľ televízie Tibor Búza.

Po vývoji sa momentálne postupne presúva bližšie k prípravnej fáze. Projekt má pracovný názov 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa