Fanúšik futbalistov Fiorentiny dostal trojročný zákaz vstupu na štadión za nevhodné správanie sa k televíznej reportérke. Štyridsaťpäťročný muž novinárku po sobotňajšom zápase v Empoli v živom vysielaní pľasol po zadku.

Reportérka lokálnej Toscana TV Greta Beccagliaová natáčala pred štadiónom krátko po skončení toskánskeho derby, ktoré domáci Empoli vyhralo 2:1. Jeden z prechádzajúcich hosťujúcich fanúšikov ju udrel po zadku, pričom z televíznych záberov sa zdá, že si predtým napľul do dlane.

Vraj len kašľal

Muž bol následne identifikovaný a za svoje správanie po porážke svojho tímu sa ospravedlnil. Pľuvnutie poprel, vraj len kašľal. Policajný prezident Florencie mu už udelil trojročný zákaz vstupu na štadión Fiorentiny, tým však pre neho prípad nekončí.

Bojuje za všetky ženy

Beccagliaová totiž ospravedlnenie za dostatočnú satisfakciu nepovažuje a muža zažalovala. „Ospravedlnenia? Ani som ich nečítala, ale aj tak ich neprijímam. Bojujem svoju vlastnú bitku a tiež za všetky dievčatá, ktoré takto trpia dennodenne, aj keď pri tom nie sú kamery," povedala dvadsaťsedemročná reportérka.

Susanna Ohlenová
Neprehliadnite

Nemeckú novinárku vyhodili za falošnú pózu, keď sa pred reportážou o povodni zamazala bahnom