Nemecká televízia RTL poslala na nútenú dovolenku novinárku, ktorá sa pred živým vstupom z miesta povodní pre väčšiu autentickosť pomazala bahnom. O prípade informoval ako prvý bulvárny denník Bild.

Na sociálnych sieťach sa rozšírilo video, ktoré zachytáva prípravu televízneho štábu pred živým vstupom z mesta Bad Münstereifel, ktoré minulý týždeň spustošili záplavy. Reportérka Susanna Ohlenová siahla do bahna na ulici a potrela si ním svoje inak čisté oblečenie. V reportáži pózovala ako niekto, kto pomáha s upratovacími prácami.

„Správanie našej reportérky jednoznačne odporuje novinárskym zásadám aj našim vlastným štandardom. Preto sme ju hneď v pondelok, keď sme sa o tom dozvedeli, poslali na nútenú dovolenku," uviedla hovorkyňa televízie RTL.

Novinárka Katie Hopkins
Neprehliadnite

Austrálska vláda zrušila víza pravicovej novinárke za porušenie opatrení

Ohlenová sa podľa agentúry DPA neskôr za svoj čin ospravedlnila. „Po tom, čo som v oblasti v predchádzajúcich dňoch súkromne pomáhala, som sa pred ostatnými pomocníkmi v to ráno hanbila postaviť sa pred kameru s čistým oblečením. Kvôli tomu som si, bez toho aby som o tom premýšľala, natrela bahno na oblečenie,“ uviedla s tým, že toto sa jej ako novinárke „nemalo nikdy stať“. „Prosím o odpustenie,“ uviedla vo vyhlásení.

V minulom týždni zasiahli spolkové krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a Porýnie-Falcko najničivejšie záplavy za posledné desaťročia. O život prišlo približne 180 ľudí, desiatky ďalších sú stále nezvestní.

Scény po povodni v Severnom Porýní-Vestfálsku.
Zdroj: TASR
Scény po povodni v Severnom Porýní-Vestfálsku.