Streda zrejme želá kriminálkam. Najsledovanejšou v kategórii 12+ sa stal seriál Dvojka na zabitie, ktorá Televízii Joj priniesla sledovanosť 200-tisíc divákov.

V tom čase vysielal Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) kriminálny film Vraždy v Brides les Bains. Detektívny film z francúzskeho cyklu prilákal pred televízne obrazovky 196-tisíc divákov.

Markíza chcela konkurovať trilerom Narušiteľ, ale v rámci rebríčka sa vďaka 163-tisícom divákov veľmi tesne dostala za najlepšiu trojicu, do ktorej sa napokon dostali Rodinné prípady. Ich skoršie vysielanie získalo pozornosť 149-tisíc divákov.

Cieľová skupina 12 až 54 rokov si však zvolila iný stredajší program. Na prvé miesto rebríčka dosadila Dvojku na zabitie s 13,8-percentným trhovým podielom.

Film Narušiteľ nakoniec získal 13,2-percentný trhový podiel, ktorý ho zaradil na druhé miesto poradia. Ostatné dve miesta si vyhradili Rodinné prípady s trhovými podielmi 15,7 percenta a 20,4 percenta.

Detektívka, ktorú vysielala verejnoprávna RTVS sa tentokrát prepadla až na ôsme miesto s trhovým podielom 6 percent.

Celkovo najvyšší trhový podiel v stredu dosiahla Markíza Group (26,3 percenta), Joj Group (17,8 percenta), RTVS Group (6,8 percenta) a TA3 (1,2 percenta).

Ďalšie dôležité správy