Zastrešujúca produkčná spoločnosť Alef Film & Media zverejnila o pripravovanej rozprávky nové detaily. Hlavnú úlohu skromnej dievčiny Johanky zverili tvorcovia herečke Dominike Zeleníkovej, ktorá momentálne účinkuje napríklad v seriáli Divoké kone.

Ďalšie kľúčové postavy stvárnia Emília Vášaryová (sudička Tea) a Ondřej Vetchý (kráľ), v obsadení ďalej figurujú Filip Cíl, Szidi Tobias, Matej Landl, Jana Oľhová, Vladimír Jedľovský či Milan Ondrík.

V úlohe princeznej sa objaví speváčka Kristína, ktorá je aj interpretkou titulnej piesne k novému filmu.

Autorkami námetu a scenára sú debutujúca Zuzana Lišková a Magdaléna Glasnerová, ktorých príbeh začína vo chvíli, keď príde na svet nový človek a nad jeho kolískou sa stretnú tri sudičky.

Jedna ho obdarí výnimočnými vlastnosťami, druhá mu postaví do cesty mnohé prekážky a tretia mu poradí, ako napriek všetkému môže v živote nájsť svoje šťastie.

„Čo sa však stane, ak jedna zo sudičiek nesplní svoju úlohu? V rozprávkovom príbehu plnom napätia, humoru a prekvapení sa o tom na vlastnej koži presvedčí láskavá a múdra dievčina Johanka. Nebude v ňom chýbať ani tvrdohlavý princ, nespravodlivý a chamtivý strýko či zábudlivá vila Tea, no najmä veľa lásky, ktorá, ako to už v rozprávkach býva, pomôže aj Johanke zdolať skoro všetky prekážky osudu,“ píšu tvorcovia v charakteristike filmu.

Nakrúcanie sa realizuje na Bojnickom a Zvolenskom zámku, Vodnom hrade v Hronseku a ďalších lokalitách v okolí Banskej Bystrice a Bratislavy.

Okrem Alef Film & Media a RTVS sú koproducentmi 75-minútovej snímky Česká televízia, spoločnosti Un Film a Filmpark. Finančne film podporil aj audiovizuálny fond.

RTVS deklaruje snahu priniesť každý rok premiérovú filmovú či televíznu rozprávku. Tento rok okrem Johankinho tajomstva počas Vianoc zaradí rozprávku Sedem zhavranelých bratov a Věneček, kde je hlavnou financujúcou stranou ČT.

Na Johankino tajomstvo prispela verejnoprávna televízia finančným vkladom 400-tisíc eur. Celkový rozpočet filmu predstavuje vyše milióna eur.