R. Doehring, ktorá vypovedala v češtine, sa o zmenkách dozvedela z tlače v roku 2016. Vedomosť o ich existencii v čase ich údajného podpisovania v roku 2000 nemala. Poznala sa aj s bývalou manželkou P. Ruska Vierou Ruskovou. Tá podľa obžalovaného o ich existencii vedela tiež a navrhuje ju vypočuť. Ani ona však R. Doehring o existencii údajných zmeniek nepovedala.

Bývalá finančná riaditeľka televízie uviedla, že v prípade existencie zmeniek by Markíza mala povinnosť zmenky evidovať v účtovníctve ako „možný budúci záväzok“.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta žiadal, aby sa na utorkovom pojednávaní čítal prepis elektronickej komunikácie medzi obžalovaným Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom.

Komunikácia sa mala diať prostredníctvom šifrovanej aplikácie Threema, ktorú polícia získala z prehliadky auta, v ktorom našla mobilný telefón. V telefóne sa majú údajne nachádzať dôkazy týkajúce sa viacerých káuz vrátane vraždy Jána Kuciaka. Senát o čítaní komunikácie zatiaľ nerozhodol.

Obžalovaní M. Kočner a P. Rusko podľa obžaloby prokurátora „po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov“.

M. Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy J. Kuciaka a P. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy svojej niekdajšej spoločníčky v Markíze S. Volzovej.