Na nábreží Dunaja sa vo štvrtok poobede stretli na jednom mieste slovenskí tvorcovia, herci, producenti, umelci, ale aj novinári a marketéri, aby spolu s Televíziou Joj otvorili novú sezónu.

Okrem programu plného hudby a zaujímavých aktivít tou podstatnou časťou bolo predstavenie programov a relácií, ktoré na jeseň roku 2022 uzrú svetlo televízneho sveta. Televízia zároveň uvedie aj niektoré tituly overené časom, ktoré si už získali priazeň diváci ich budú môcť opätovne vidieť.

Pozrite si, s čím sa chystá Jojka do boja o diváka od septembra:

Relácie a reality šou

Česko-Slovensko má talent
Zdroj: Televízia Joj

Česko Slovensko má Talent
Známa talentová šou odštartuje už svoju jubilejnú desiatu sériu. Okrem zaujímavých účinkujúcich a klasickej poroty čaká diváka aj množstvo noviniek. Jednou z nich je účasť špeciálnych guest porotcov, ktorým bude napríklad hudobník Patrik Rytmus Vrbovský. Tým však tvorcovia neskončili. Po šiestich rokoch sa do šou vracia aj živé semifinále.

Divák si teda bude môcť vychutnať až dva priame prenosy. Čo však v šou ostáva, je veľký počet talentov. Diváci sa môžu tešiť na spevácke výkony, skvelé tanečné šou, kúzelnícke vystúpenia, strhujúce akrobatické čísla, nebezpečné talenty, ale aj milých vystupujúcich, ktorí možno práve talentom veľmi neoplývali, ale perfektne zabavili publikum.

Dušan Ambróš
Zdroj: Marian Datko, TV Joj

Riskuj
Zábavno-vedomostná šou Riskuj! sa vracia na obrazovky Jojky po dlhých 15 rokoch. Už v týchto dňoch sa začalo s nakrúcaním a jej moderátorom sa stal mladý, sympatický herec a moderátor Dušan Ambróš.

Riskuj! ako vedomostný kvíz patril k mimoriadne obľúbeným reláciám a v rokoch 2002 až 2007 sa tešil vysokej sledovanosti. Relácia prešla mnohými kreatívnymi aj vizuálnymi zmenami a plánuje sa vysielať denne už od septembra.

Láska na chate
Zdroj: TV Joj

Láska na chate
Originálna zoznamovacia reality show (Let Love Rule), v ktorej slobodní ľudia od 18 do 60 rokov dostanú príležitosť zamilovať sa na prvý pohľad a odísť ako pár. Každý pár sa po prvý raz uvidí a zoznámi práve v romantickej chatke, v krásnom prostredí Kysúc v luxusných Chaletoch Olešná. Krásne prostredie, útulné hniezdočko, vírivka, večer iba pre seba. Ideálne na zoznámenie sa v reálnom živote – bez sociálnych sietí a skrývania sa za online priestor.

Po 24-hodinách sa každý z dvojice môže rozhodnúť, či spolu ostanú ešte jeden deň, maximálne však štyri dni. Padnú si do oka a odídu ako pár alebo si dajú košom? Tak presne o tom je táto nová a aktuálne po celom svete obľúbená reality show, ktorá dáva šancu na naozaj originálne zoznámenie v štýle rande naslepo.

Bez servítky
Zdroj: TV Joj

Bez servítky
Päť súťažiacich, päť dní, pätnásť jedál a výhra 500 eur pre jedného z nich. To je týždňová bilancia úspešnej šou Bez servítky, ktorá v uplynulej sezóne valcovala podvečerný vysielací čas. Šou opäť ponúkne nových súťažiacich, ktorí sa týždeň čo týždeň budú usilovať vyhrať, ale aj ohúriť svojim kuchárskym umení svojich hostí.

Či sa im to podarí, závisí od ich šikovnosti, alebo aj od pomoci v kuchyni, ak sa nejakú privolajú. Diváka čakajú zaujímavé recepty, veľké emócie a momenty prekvapenia, zdvihnuté lopáriky s desiatkami i nízkym hodnotením, podľa toho, ako si kto zaslúži.

Inkognito
Zdroj: TV Joj

Inkognito
K jedným z najstabilnejších „hráčov“ portfólia a zároveň najobľúbenejším zábavným programom na Slovensku patrí táto šou, v ktorej sa celebrity snažia uhádnuť profesiu hosťa. A tak určite nebude chýbať ani v novej televíznej sezóne.

Stabilná zostava Michal Hudák, Marián Čekovský, Marcel Forgáč, Juraj Šoko Tabaček, Zdenka Studenková, Zuzana Šebová, Maroš Kramár či Ondrej Kandráč, si minulý rok po svojom boku mohli vyskúšať nových kolegov, ktorí Inkognito osviežili. Patria medzi nich Simona Salátová, Janka Kovalčíková či Anička Jakab Rakovská.

Chýbať nebude aj ostrieľaný moderátor Vlado Voštinár. Tvorcovia napriek stovkám častí dokážu priniesť nových a „neokukaných“ tajných hostí, zaujímavé povolania a výborné špeciály. A tak sa aj v nasledujúcej sezóne určite bude na čo tešiť.

Môj muž to dokáže
Zdroj: TV Joj

Môj muž to dokáže
Televízia Prima nakrútila pre Jojku dva špeciály zábavnej šou Môj muž to dokáže, ktorú v Európe poznajú pod názvom „My man can“. Ako už názov napovedá, v šou muži plnia bizarné úlohy a ich ženy si na ich výkonnosť vsádzajú.

Len si to predstavte. Pri pokrovom stole sedia štyri ženy, ktorých muži sú za ich chrbtami v presklenej „kukani“ a vôbec netušia, čo na nich ich ženy vymyslia. „Koľko čili papričiek dokáže váš muž zjesť za minútu?“ opýta sa napríklad Adéla Gondíková štyroch žien. Tá, ktorá nasadí najvyššiu latku, pošle svojho muža do boja o výhru. Aby muž obstál, musí zadanie splniť. Ak tak neurobí, jej stávka sa rozdelí medzi ostatných.

Divákov čaká v zábavnej šou päť kôl a päť kurióznych úloh, ktoré rozhodnú o víťazovi. Ako si s nimi poradí obávaný porotca Jaro Slávik, herec Maroš Kramár či hudobník Ondrej Kandráč? Divákov budú touto netradičnou šou sprevádzať Adéla Gondíková a Ondřej Urban.