Na oslovenie mladej generácie sa tradičné značky čoraz viac spoliehajú na sociálne siete a propagáciu pomocou hudobných videoklipov. Pre jednu z týchto ciest sa rozhodol aj reťazec fast-foodov McDonald's. V hudobnom klipe zaspieva český kuchár Přemek Forejt, píše portál iDnes.cz

Suroviny ako hudobný nástroj

Forejt s reťazcom rýchlych občerstvení spolupracuje už od začiatku tohto roka. Navštevuje rôznych dodávateľov surovín, odkiaľ vznikajú aj videoreportáže. Tentokrát sa však pustil do hudby. V klipe tancuje, spieva a pomocou tzv. playtroniky využíva ako hudobný nástroj tiež jednotlivé suroviny.

„Z McDonald's za mnou prišli s tým, či by som nechcel skúsiť zahrať song na ich suroviny. Je to neskutočné, bizarné, neopozerané. Hudba a jedlo sú moje dve veľké vášne av živote by mi nenapadlo, že ich môžem takto prepojiť. Dúfam, že klip bude ľudí baviť rovnako ako mňa, keď sme ho tvorili,“ povedal Forejt pre český portál.

Suroviny nie sú nuda

Téma kvality surovín nemusí byť nuda, odkázala riaditeľka PR a komunikácie McDonald's Jitka Pajurková. „Navyše chytľavá hudba a refrén ašpirujú na to dostať klip medzi širokú verejnosť a vzbudiť záujem ľudí,“ dodala. Objaví sa však iba na sociálnych sieťach.

McDonald's chce počinom nadviazať na predchádzajúce kampane. „Na jar sme vydali song s pesničkárom Pokáčom, ktorý má dnes nadpriemerný počet organických zhliadnutí, a to takmer 1,5 milióna. Páči sa nám značku prezentovať aj v iných oblastiach a Přemek je človek, ktorý to dokáže, šiel do spolupráce s nadšením a dal do toho všetko,“ spomenula Pajurková.

Ďalšie dôležité správy

Podobne je na tom WhatsApp.
Neprehliadnite

WhatsApp na počítači bez mobilu? Meta sprístupnila novú aplikáciu