5 proti 5 špeciál štartuje o dva týždne, za 26-tisíc eur na diel

STV chystá novú prime-timovú zábavnú šou 5 proti 5 špeciál, ktorá má byť nákladnejšou a výpravnejšou obdobou doterajšej dennej súťaže 5 proti 5 s Andrejom Bičanom. Podľa programových plánov televízie sa do vysielania dostane prvýkrát 9. februára a vyčlenený má následne tento čas každý štvrtok o 20:20. Pre RTVS ju podobne ako 5 proti 5 špeciál bude vyrábať Oreo TV podľa licencie od FremantleMedia.

Vedenie televízie minulý týždeň podpísalo zmluvu o spolupráci s konateľom Oreo TV Petrom Núňezom na výrobu 20 častí, za ktoré RTVS zaplatí spolu 532-tisíc eur. Jeden diel vyjde na približne 21 660 eur bez DPH. Ďalšie jednorazové náklady vo výške 10-tisíc zaplatil RTVS za grafickú a hudobnú zvučku, logo a podobne.

STV v súčasnosti vysiela dennú súťaž 5 proti 5, ktorá ide ako nábehový program pred Správami STV a dosahuje jeden z najlepších výsledkov televízie. Napríklad posledný piatkový diel mal podľa informácií Mediálne.sk 17,2-percentný podiel v kategórii 12+.

5 proti 5 špeciál štartuje o dva týždne, za 26-tisíc eur na diel

Televízia sa aj kvôli úspechu formátu rozhodla podpísať zmluvu na špeciál, ktorý bude zábavným prime-timovým programom. Na rozdiel od 5 proti 5 bude o niečo dlhší a budú v ňom súťažiť proti sebe napríklad partia kamarátov rovnakej profesie (taxikári, záchranári, sestričky, učitelia...), remesla (pekári, mäsiari,...) alebo ľudia, ktorých spája iná spoločná vlastnosť (blondínky, fitnesky, kulturisti...). Produkčná spoločnosť už hľadá súťažiace tímy. 

5 proti 5 špeciál bude drahší ako štandardné 5 proti 5, pri ktorom jeden diel vychádza na 4 300 eur bez DPH. Časť rozpočtu tvorí suma za licenciu od produkčnej spoločnosti Fremantlemedia, ktorá pri Špeciáli vychádza na 1 900 za diel. Pri bežnom vydaní je to len 500 eur. Výrazne vyšší je aj honorár pre moderátora (1 000 eur oproti 300 eurám), ale aj pre výrobný štáb.

Spoločnosť Oreo zabezpečuje tvorivý tím – režiséra, scenáristu, moderátora, hlavného kameramana, asistenta réžie, strihača obrazového a postprodukčného, postprodukciu, kásting, spracovanie a tvorbu dotazníkov a podobne. STV sa podieľa na výrobe zabezpečením štúdia, zvuku, kamery, obrazovou a zvukovou réžiou a podobne.

RTVS už v minulosti vysielala nielen 5 proti 5, ale aj 5 proti 5 špeciál – špecialitou neboli povolania, ale to, že medzi súťažiacimi boli celebrity.