Podmienky na ďalší progres v prípade ponuky digitálneho šírenia rozhlasových programových služieb RTVS vytvára nový kontrakt, ktorý verejnoprávny vysielateľ uzavrel na dvojročné obdobie s celonárodným poskytovateľom služieb v oblasti vysielania. ,,Zmluva na nasledujúce dvojročné obdobie upravuje technicko-ekonomické podmienky šírenia vysielania deviatich programových služieb Slovenského rozhlasu prostredníctvom T-DAB+," spresnila hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Vzhľadom na kapacitu digitálneho rozhlasového multiplexu sú predmetom šírenia nielen štyri programové služby, ktoré si môžu poslucháči naladiť v analógovom FM vysielaní - Rádio Slovensko, Rádio Devín, Rádio _FM a Rádio Patria, ale súčasne aj štyri programové služby, ktoré sú vysielané výlučne cestou digitálnej distribúcie - Rádio Junior, Rádio Litera, Rádio Pyramída a Radio Slovak International.

,,K nim pribudne poslucháčsky obľúbená programová služba Rádio Regina v jej regionalizovanej podobe," dodala Pivarčiová o podrobnostiach zmluvy so spoločnosťou Towercom. Regina by sa v T-DAB+ vysielaní mala objaviť najneskôr v januári 2021. ,,Snahou oboch strán je priniesť poslucháčom túto programovú službu v čo najkratšom termíne," dodala hovorkyňa RTVS.

V markizáckych Televíznych novinách opäť mimoriadne vystúpil premiér SR Igor Matovič.
Neprehliadnite

Kellner dokončil prevzatie Markízy. PPF teraz plne majetkovo kontroluje aktivity CME

T-DAB+ vysielanie ponúka aj zlepšenie pokrytia rozhlasového vysielania programových služieb Slovenského rozhlasu v stabilnej, digitálnej kvalite. Príkladom môže byť študentské univerzitné mesto Nitra, kde T-DAB+ vysielanie ponúka medzi mladými poslucháčmi obľúbené, ale v analógovom vysielaní nedostupné pokrytie Rádia _FM.

,,Veríme, že počas dvojročného zmluvného obdobia sa podarí uzavrieť medzinárodné dohovory, ako aj dohodnúť národné legislatívne podmienky pre rozhlasové digitálne vysielanie tak, aby jeho plnohodnotnému rozvoju na Slovensku nič nestálo v ceste," dodala za RTVS Pivarčiová.