RVR bude skúmať, či nedošlo k porušeniu zákona. Konkrétne bude posudzovať, či sa RTVS nedopustila nedodržania povinnosti zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajských programov a politickopublicistických programov respektíve zabezpečila oddelenie názorov a hodnotiacich komentárov, ktoré musia byť separované od informácií spravodajského charakteru.

Šéf SNS sedel v štúdiu Rádia Slovensko vo štvrtok 11. apríla bez relevantného oponenta. Do relácie síce prišiel aj druhý hosť, nešlo však o politika, ale prezidenta Zväzu cestovného ruchu Mareka Harbuľáka.

Témou bolo ministerstvo cestovného ruchu, ktorého potrebu A. Danko dlhodobo prízvukuje. Tvrdil, že by ho rád privítal začiatkom budúceho roka. V oblasti cestovného ruchu SNS presadzovala napríklad aj zavedenie rekreačných poukazov, ktoré vošli do platnosti začiatkom tohto roka. Presadzoval ich aj M. Harbuľák.

Publicistický formát Z prvej ruky vysiela Rádio Slovensko každý pracovný deň od 12:30 do 13:00. Venuje sa aktuálnym politickým a spoločenským témam. Výnimkou nebolo ani sporné vydanie, A. Danko mal k dispozícii polhodinový dialóg bez protinázoru.

Predseda parlamentu opakovane pripomínal svoju snahu pomôcť cestovnému ruchu, podnikateľom a turizmu. Sám o sebe hovoril, že potrebný rezort cestovného ruchu teraz „supluje“ on.

Moderátorkou relácie, ktorú bude RVR riešiť v správnom konaní, bola redaktorka RTVS Monika Maťová. Stalo sa tak prvýkrát, predtým ju neuvádzala.

Formát 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa