K zmene na pozícii hovorkyne došlo v polovici júna. S. Gáborová nastúpila do VšZP po 20-ročnom pôsobení v Slovenskej televízii, respektíve RTVS.

Pracovala ako redaktorka spravodajstva a moderátorka, posledných deväť rokov sa podieľala na relácii Občan za dverami, v ktorej sa venovala občianskej publicistike.

Hovorkyňu zmenila štátna poisťovňa v priebehu polroka po druhý raz. S. Gáborová totiž vystriedala J. Martanovičovú, ktorá nastúpila v januári tohto roka. Ako potvrdila nová hovorkyňa, jej predchodkyňa ostáva vo VšZP, kde je po novom vedúcou referátu komunikácie.

VšZP opäť zmenila hovorkyňu, prišla po 20-ročnom pôsobení v RTVS

Slávka Gáborová bola dlhé roky tvárou RTVS Zdroj: RTVS

Do VšZP prišla J. Martanovičová z pozície riaditeľky regionálnej televízie, aj ona v minulosti pracovala v Slovenskej televízii ako redaktorka, moderátorka aj editorka v redakcii spravodajstva a publicistiky. Odbor marketingu a komunikácie v poisťovni stále riadi Marcel Jánošík, ktorý do nej nastúpil vlani v novembri.

S. Gáborová je v poradí treťou hovorkyňou od nástupu riaditeľky VšZP Ľubice Hlinkovej, ktorá vlani v októbri vystriedala Miroslava Kočana.