Na post hovorkyne štátnej zdravotnej poisťovne prišla J. Martanovičová z pozície riaditeľky regionálnej televízie, v minulosti pôsobila aj v Sociálnej poisťovni ako riaditeľka komunikačného odboru a hovorkyňa.

Jedenásť rokov pracovala v Slovenskej televízii ako redaktorka, moderátorka aj editorka v Redakcii spravodajstva a publicistiky.

„Svojou skúsenosťou – pracovnou aj životnou, chcem prispieť k ďalšiemu profilovaniu VšZP ako spoľahlivej, zodpovednej a proklientskej inštitúcie,“ uviedla nová hovorkyňa poisťovne pre TASR.

J. Martanovičová vystriedala na poste hovorkyne VšZP M. Ostatníkovú. Tá nastúpila do funkcie v novembri minulého roka. „Pracovný pomer ukončila na vlastnú žiadosť v skúšobnej lehote ešte v roku 2018,“ upresnil riaditeľ odboru marketingu a komunikácie VšZP Marcel Jánošík.

Samotný M. Jánošík prišiel do štátnej poisťovne podobne vlani v novembri, keď sa stal riaditeľom spojeného odboru marketingu a komunikácie. V minulosti bol hovorcom Národnej diaľničnej spoločnosti a vedúcim oddelenia komunikácie a marketingu na magistráte hlavného mesta.

M. Ostatníková prišla na post hovorkyne po odchode Viktórie Vasilnekovej. Na oddelení komunikácie VšZP skončila v tom čase aj Zuzana Devera.

K odchodu ľudí z odboru komunikácie VšZP došlo krátko po tom, ako sa jej riaditeľkou stala Ľubica Hlinková, ktorá vlani v októbri vystriedala Miroslava Kočana.