Zmeny na spomínaných postoch poisťovne potvrdila pre Mediálne.sk M. Ostatníková, ktorá už na komunikačnom odbore VšZP v minulosti pôsobila. Od januára 2013 do novembra tohto roka bola hovorkyňou mesta Senec.

M. Ostatníková nahradila V. Vasilenkovú, ktorá ako hovorkyňa štátnej poisťovne skončila v októbri. Na tomto poste bola od 1. mája 2017. Predtým pôsobila aj ako hovorkyňa Národného onkologického ústavu.

Novým riaditeľom spojeného odboru marketingu a komunikácie VšZP je M. Jánošík. Ten bol v minulosti hovorcom Národnej diaľničnej spoločnosti a uplynulý rok vedúcim oddelenia komunikácie a marketingu na magistráte hlavného mesta.

V októbri z komunikačného odboru VšZP odišla aj Zuzana Devera. Podobne ako M. Jánošík, aj ona v minulosti viedla komunikáciu a marketing bratislavského magistrátu, z ktorého odišla vlani v júli.

K odchodu ľudí z odboru komunikácie štátnej poisťovne došlo krátko po tom, ako sa riaditeľkou VšZP stala Ľubica Hlinková, ktorá začiatkom októbra vystriedala Miroslava Kočana.