Informovala o tom v piatok agentúra Reuters s tým, že dohodu podpísalo 32 spoločností vrátane značiek ako Adidas, Burberry, Kering, Hermes, LVMH či Nike.

Práve ochrana životného prostredia by mala byť jednou z hlavných tém nachádzajúceho summitu G7. Francúzsky prezident Emmanuel Macron i generálny tajomník OSN António Guterres vyjadrili v súvislosti s touto témou v ostatných dňoch znepokojenie z ničivých požiarov, ktoré sužujú amazonský dažďový prales.

E. Macron v stredu na Twitteri uviedol, že požiare v amazonskom dažďovom pralese predstavujú „medzinárodnú krízu“, ktorej riešenie by malo byť prioritou na víkendovom summite krajín G7.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro ho v reakcii na Twitteri kritizoval. Macron má podľa neho „koloniálnu mentalitu, ktorá nepatrí do 21. storočia“, keď chce aby sa „o problémoch Amazónie diskutovalo na summite G7 bez účasti krajín tohto regiónu“.

E. Macrona tiež obvinil, že tento problém týkajúci sa Brazílie a ďalších krajín regiónu využíva na svoje osobné politické ciele.