Za najštýlovejšieho zlodeja v Egypte označili používatelia sociálnych sietí muža, ktorý nechtiac odvysielal v živom prenose, ako pokojne pofajčieva po tom, ako ukradol telefón novinárovi.

Zlodej sa síce nakrátko stal hviezdou internetu, ale zároveň prispel k svojmu dolapeniu. Polície oznámila jeho zadržanie krátko po čine, informovala BBC.

Novinár, spolupracovník informačného servera Youm7, robil vysielanie naživo z mosta na predmestí Káhiry. Informoval o následkoch zemetrasenia so silou 6,2 stupňa, ktoré zasiahlo niektoré časti Egypta, keď okolo neho prešiel muž na motorke a telefón mu zobral.

Keď sa potom kamera prestala triasť, objavila sa vo vysielaní tvár mladého zlodeja, ktorý unikal z miesta činu, poťahoval nenútene z cigarety a z času na čas sa obzrel cez plece, aby skontroloval, či ho niekto neprenasleduje.

Na živý prenos na facebooku sa pôvodne dívalo 20-tisíc ľudí, počas 24 hodín však video nazbieralo vyše šesť miliónov pozretí a 45-tisíc komentárov.

Väčšina používateľov sociálnych sietí sa v komentároch zamerala na zlodejovo nenútené správanie. Jeden si položil otázku, prečo sa muž obťažoval s obzeraním cez rameno, keď ho – nadnesene povedané – sledoval celý svet.

Bratislavská polícia upozorňuje na podvodné e-maily. (Ilustračné foto)
Neprehliadnite

Rebríček návštevnosti webov: Markíza a Joj poskočili, v septembri si polepšil aj Trend