Návrat do školských lavíc a často aj do kancelárií znamenal v septembri nielen nárast online populácie z 3,617 na 3,642 mil. RU (reálnych užívateľov, pozn. ed.), ale aj vyššie čísla pre publisherov. Prekvapivo tento rok išlo skôr o kozmetické zmeny

Markíza si vybojovala lepšie miesto

Rebríček TOP 20 najväčších publisherov zostal takmer rovnaký, zmeny nastali len na dvoch priečkach. Markíza Slovakia s medzimesačným nárastom RU o 3,16 percenta predbehla vydavateľa OUR MEDIA (Pravda.sk) a obsadila siedme miesto.

Druhá zmena sa udiala na 20. mieste. Do rebríčka top prevádzkovateľov webov sa prebojoval Modrý koník s najväčším mesačným prírastkom 6,3 percenta RU, čím odsunul na nižšie pozície Profesiu.

Medzi ďalšími publishermi, ktorí si výraznejšie polepšili, aj keď bez posunu v rebríčku, sú Nearby smart communication (dobrenoviny.sk) s plusovým RU až o 5,2 percenta a tiež Startitup, ktorý si prirátal na konto ďalších 4,34 percenta RU.

Trojica najúspešnejších prevádzkovateľov webov zostala rovnaká. Prvé miesto obýva Ringier s 3,17 mil. RU, na druhom Zoznam s 2,84 mil. RU a tretím je aj naďalej News and Media Holding s takmer 2,74 mil. RU.

Úspech ženského aj ekonomického webu

Weby dvoch najväčších súkromných televízií zaznamenali výrazný medzimesačný rast. Markiza.sk si polepšila o vyše 20 percent RU a Joj.sk o viac ako 18 percent RU. Rovnako výraznú pozitívnu zmenu zaznamenal web Interez.sk s takmer 18 percent RU.

Okrem toho, z ďalších väčších webov zaznamenal úspech aj ženský svetevity.sk, ktorý si pripísal viac ako 51 percent RU na takmer 940 tis. RU a Trend.sk s nárastom 37 percent na 696 tis. RU.

Naopak Hnonline.sk sa pre najväčší pokles, o viac ako 7 percent RU, prepadol o priečku nižšie a na ôsme miesto sa dostal Bazos.sk.

V líderskej TOP 3 nastali len kozmetické zmeny v RU, a priečky tak zostali nezmenené. Jednotkou je naďalej web Aktuality.sk s takmer 2,86 mil. RU, ďalej Sme.sk s 2,52 mil. RU. Trojkou je Zoznam.sk s viac ako 2,47 mil. RU, ktorému posledné mesiace šliape na päty Pluska.sk. Tú od tretieho miesta delilo len 10 000 užívateľov.

Z pohľadu page views (PV, zobrazenie stránok, pozn. ed.) je TOP 1 prevádzkovateľ News and Media Holding s viac ako 540 mil. PV. S veľkým odstupom nasleduje Radim Smička (Bazos.sk) s 371 mil. PV a následne Ringier Axel Springer s 328 mil. PV.

Počet videí stále stúpa

Najväčším videostreamom je aj naďalej News and Media Holding s takmer 1,23 miliónov RU a 39 mil. streamviews.

Skokanom mesiaca je Markíza s viac ako 112-percentným nárastom streamviews a 48-percentným rastom počtu RU. Podobný úspech, až 30 percent RU, dosiahol aj stream Joj.sk.