Zamestnancov upozornil Google na svoje výhrady prostredníctvom e-mailu. Ako prvý o tom informoval portál The Verge, ktorý má túto internú komunikáciu k dispozícii.

Vedenie spoločnosti v nej dalo podriadeným vedieť, že ak sa pochodu chcú zúčastniť ako reprezentanti Googlu a zároveň akoukoľvek formou vyjadriť protestný hlas, môžu svojím činom porušiť firemné zásady.

Komunikácii predchádzali debaty v rámci skupiny Gayglers, ktorá združuje lesby, gejov, bisexuálov, transgender a queer ľudí pracujúcich v spoločnosti Google. Názov Gayglers je odvodený od slova Googlers, ktorým sa vo všeobecnosti označujú pracovníci firmy.

Predstavitelia Gayglers aj bývalí zamestnanci spoločnosti začali diskutovať o petícii proti jej účasti na blížiacom sa pochode. Google sa pritom dlhé roky a nahlas hlási k rovnoprávnosti a podpore sexuálnych menšín.

Niektorí zamestnanci sa chceli pochodu zúčastniť v kruhu kolegov, pochodovať v sprievode Google a reprezentovať tak pozitívny prístup spoločnosti voči LGBTQ komunite. Zároveň však chceli 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa