Internetové stránky niektorých médií zasiahol výpadok, ktorý s rôznou intenzitou ovplyvnil viac častí sveta. Týkalo sa to napríklad webov americkej agentúry Bloomberg, britského ekonomického denníka Financial Times (FT), britských novín The Guardian, amerických The New York Times (NYT), ale aj sociálne siete Reddit či webe televízie CNN. Informuje o tom agentúra Reuters. Príčiny pravdepodobne súvisia s technickými problémami amerického poskytovateľa cloudových služieb Fastly.

Problémy sa objavili aj u retailového webu americkej internetovej spoločnosti Amazon a podľa serveru televízie CNBC výpadok zasiahol aj internetové stránky britskej vlády gov.uk, rovnako ako weby Insider a The Verge. Niektorí používatelia sa tak nemôžu prihlásiť, z niektorých častí sveta nie je možné ani zobraziť požadované stránky.

EBE 16 Milwaukee - Na snímke americký prezident Joe Biden reční v štúdiu televíznej stanice CNN v meste Milwaukee v noci na stredu 17. februára 2021. FOTO TASR/AP
President Joe Biden participates in a televised town hall event at Pabst Theater, Tuesday, Feb. 16, 2021, in Milwaukee. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

CNN sa bez Trumpa prepadáva, prišla o vyše polovicu divákov

Spoločnosť Fastly, ktorá má sídlo v San Franciscu, nahlásila technické problémy krátko pred poludním stredoeurópskeho času. Na svojom webe už vydala niekoľko aktualizácií, neskôr uviedla, že už pozná príčinu a pracuje na odstránení poruchy.

Ľudia, ktorí sa chceli prihlásiť napríklad k stránke CNN, dostali odozvu, že ide o neznámu doménu. Na problémy u spoločnosti Fastly ukázal aj web Down Detector, ktorý monitoruje prevádzku na internete a zachytáva problémy.

Problémy s platformou Reddit nahlásilo viac ako 20-tisíc užívateľov, problémy so stránkami Amazon potom viac ako 2-tisíc ľudí. Používatelia, ktorí k niektorým webom zasiahnutým výpadkom pristupovali z Británie alebo z niektorých častí Severnej Ameriky, dostávali chybové hlásenie 503 o neprístupnosti služby. Napríklad z Prahy ale boli niektoré weby prístupné, fungoval The Guardian aj napríklad Bloomberg.