Okrem toho bude mať F. Novák na starosti aj video stratégiu či stratégiu a výkon všetkých obsahových portálov vydavateľstva. Zastreší tiež technickú časť vývoja online produktov a tím softvérových inžinierov.

F. Novák nastúpil v roku 2013 ako Product Manager do spoločnosti Azet. Od roku 2014 pôsobil na pozícii Head of Pokec & Azetmail. Predtým zastával viaceré developerské a projektové pozície v rôznych spoločnostiach.

„Online prostredie je veľmi dynamické a neustále sa mení. František Novák je už niekoľko rokov veľmi dôležitou súčasťou našej firmy. Verím, že s jeho skúsenosťami budú naše digitálne projekty ďalej rásť a my budeme posilňovať pozíciu jednotky slovenského internetu,“ povedal Michal Maruška, COO Ringier Axel Springer SK.

M. Maruška spolu s Petrom Hollým nahradili na čele vydavateľstva Milana Dubeca v septembri tohto roka. Ten v lete oznámil odchod z pozície generálneho riaditeľa.

„Ďakujem novému manažmentu za dôveru. Používatelia našich služieb sú zvyknutí na vysokú kvalitu našich produktov. Preto je mojim prvoradým cieľom tieto produkty neustále zlepšovať a posúvať ich vpred. Som presvedčený, že spolu s mojimi tímami to zvládneme,“ dodal F. Novák.

V roku 2017 sa Ringier Axel Springer rozhodol na Slovensku pre predaj svojho printového portfólia. Za rok 2018 vykázala už nová spoločnosť Ringier Axel Springer SK tržby 12,19 milióna eur a stratu na úrovni 6,47 milióna.