Klip zaznamenal v nedeľu 5,8 milióna zhliadnutí a zdieľaný bol 34-tisíckrát. Šíril ho tiež Dan Scavino, ktorý v Bielom dome pôsobí ako riaditeľ oddelenia pre sociálne médiá. Ospalý Joe v St. Louis, Missouri dnes povedal: nezostane nám nič iné, len znovu zvoliť Donalda Trumpa, napísal D. Scavino k videu, pričom uviedol nepresne, že ide o prejav v St. Louis. Podľa stanice CNN sa J. Biden takto trochu neisto vyjadril vo svojom príhovore v Kansas City a jeho vystúpenie v St. Louis obsahovalo inú formuláciu.

V klipe je však iba časť oznámenia, ktoré celé znelo takto: Ospravedlňte ma. Nezostane nám než znovu zvoliť Donalda Trumpa, ak budeme pokračovať v tých nekonečných hádkach. Musí to byť pozitívne kampaň. J. Biden podľa CNN narážal na negatívne útoky v Demokratickej strane, v ktorej teraz bývalý viceprezident o nomináciu súperí s vermontským senátorom Berniem Sandersom.

Just in: Twitter applied its new manipulated media label for the first time to a deceptively edited video of Joe Biden. It was shared by White House social media director Dan Scavino, and retweeted by the president. pic.twitter.com/PggcCwMNkx

— Cat Zakrzewski (@Cat_Zakrzewski) March 8, 2020

Spoločnosť Twitter uplatnila v nedeľu prvýkrát svoje nové pravidlo a označila zeditovaný klip ako materiál so zmanipulovaným obsahom. Twitter nedávno oznámil, že zavádza nový prístup ku zmanipulovaným videám. Pokiaľ by materiály mohli spôsobiť zásadné škody, majú byť úplne odstránené.

D. Scavino úryvok umiestnil aj na svoju facebookovú stránku a spoločnosť Facebook to nechala bez zásahu. D. Scavino na obranu neskôr tweetoval, že video s J. Bidenom nebolo nijak zmanipulované.

Manažér Bidenovej kampane Greg Schultz oznámil, že hoci to spoločnosť Facebook neprizná, všetkým je jasné, že jej ide predovšetkým o peniaze. A preto je ochotná stať sa v celosvetovom meradle najúčinnejším médiom na šírenie odporných klamstiev.