Twitter už spustil funkciu, ktorá umožňuje používateľom skryť odpovede na ich tweety. Nová funkcia, ktorá sa má tento rok začať testovať, umožní používateľom výber rôznych nastavení pre odpovede.

Na tweety tak budú môcť odpovedať buď všetci, alebo iba tí, ktorí používateľov sledujú spolu alebo sa o nich v tweete hovorí. Bude tiež možné odpovediam úplne zabrániť.

Generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey predvlani sľúbil, že zlepší „zdravie“ verejnej konverzácie. Koncom vlaňajšieho roka firma predstavila funkciu, ktorá umožňuje používateľom skryť niektoré odpovede na ich tweety.

Sociálne siete sú teraz pod dôsledným dohľadom kvôli tomu, ako riešia problémy s obťažovaním. To viedlo firmy i vlády k zavedeniu rôznych opatrení, ktoré majú tento problém vyriešiť.

YouTube v decembri oznámil, že nepovolí videa, ktoré budú niekoho „zlomyseľne urážať“ kvôli rase, genderovej identite či sexualite.

Britská vláda v apríli navrhla zriadenie nezávislého kontrolného úradu, ktorý spíše zoznam pravidiel pre technologické firmy.