Americká spoločnosť Twitter, ktorá prevádzkuje rovnomennú sociálnu sieť, vo štvrtok oznámila, že do roku 2023 očakáva zdvojnásobenie ročných tržieb, minimálne na 7,5 miliardy dolárov. Odhaduje ďalej, že v tom čase bude mať minimálne 315 miliónov užívateľov. Akcie podniku v reakcii vystúpili na rekord, pripísali si cez osem percent.

Čo sa týka ponuky funkcií, sociálna sieť Twitter zaostáva za väčšími konkurentmi, ako je Facebook, aj menšími aplikáciami typu TikTok, kde používatelia zdieľa krátke videá, napísala agentúra Reuters. V posledných mesiacoch sa Twitter na túto oblasť zameral a na konci minulého roka spustil službu Spaces, ktorá umožňuje audio-chat.

twitter
Neprehliadnite

Twitter ohlásil plán zapojiť používateľov do regulácie obsahu a dezinformácií

„Vieme, že sme pomalí,“ konštatoval šéf spoločnosti Jack Dorsey počas virtuálneho dňa pre investorov. „Obzvlášť to vynikne v porovnaní s našimi konkurentmi,“ dodal.

V správe pre regulátora Twitter prečítal, že do štvrtého štvrťroku 2023 bude mať najmenej 315 miliónov denných aktívnych používateľov, ktorým sa zobrazuje reklama.

Vo štvrtom štvrťroku minulého roka Twitter medziročne zvýšil čistý zisk nad očakávania analytikov, konkrétne o 87 percent na 222,1 milióna dolárov. Odhady analytikov spoločnosť prekonala aj v tržbách, ktoré jej narástli o 28 percent na rekordných 1,29 miliardy dolárov.

Okolo 20:25 SEČ stúpali akcie Twitteru o 7,5 percenta na 77,20 dolára.