Agentúry sú vo finále v kategóriách display innovation (Riesenia.com pre PCexpres, kľúčový servis mobilov, notebookov a inej čiernej techniky na Slovensku), growing businesses online (Basta digital pre Alu-Felni.eu, nový eshop s autopríslušenstvom na maďarskom trhu), mobile innovation (Promiseo pre klienta Letisko Košice - Airport Košice a.s. za inovatívny a efektívny prístup v extrémne rýchlej a časovo obmedzenej mobilizácii publika) a search innovation (Basta digital pre očnú kliniku iClinic.sk).

Mediálne.sk o tom informoval obchodný a marketingový riaditeľ agentúry Basta digital Andrej Salner. Zoznam všetkých finalistov je dostupný na webe.

Google oznámi víťazov jednotlivých kategórií pre región EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika) v Dubline v polovici októbra.

Aby sa mohli agentúry zapojiť do Premier Partner Awards, musia sa najskôr zapojiť do programu Google Partners. Ten Google založil, aby pomohol malým a stredným firmám začať s onlineom a nájsť si nových zákazníkov.

Digitálne agentúry aj individuálni špecialisti musia najskôr úspešne absolvovať rôzne testy a dokázať, že sú odborníkmi na reklamné nástroje spoločnosti Google.

Promiseo, ktoré sa dostalo na zoznam finalistov už druhýkrát, ponúka klientom komplexné služby, od  performance marketingu po kreatívne riešenia s in-house video produkciou.

„V Promiseo sme začínali v roku 2009 z Košíc a bojovali sme s predsudkami, či sa marketing na kvalitnej úrovni dá robiť aj odtiaľto. Vďaka skvelému tímu a inováciám sa nebrániacim klientom sme získali významné ocenenie až na medzinárodnej úrovni, a to dokonca ako jediná agentúra zo Slovenska už druhýkrát,“ povedal CEO Promiseo Peter Šoltés.

Agentúra Riesenia.com spája tímy zabezpečujúce všetko od UX a strategického dizajnu, cez vývoj riešení na mieru až po komunikáciu naprieč jednotlivými kanálmi online ekosystému.

„Veríme, že úspech moderných online riešení je spojením premyslenej stratégie, analytiky, využitia online médií, orientácie na výkon, moderných technológií a najmä človeka. Takto máme zložený tím, takto riešime výzvy. Postup do finále súťaže výkonnostných agentúr, kde sme jednou z piatich agentúr v rámci Česka a Slovenska, nám dokazuje, že rozmýšľame správne,“ vyjadril sa Vladimír Vanek, managing director Riesenia.com.

Basta digital (do mája 2018 fungovala pod názvom Pizza SEO) poskytuje pre firmy kompletný výkonnostný marketing v digitálnom svete.

„Našou víziou je dosiahnuť najvyššiu európsku úroveň v efektívnom využití výkonnostných kanálov,“ uviedol managing director Basta digital Ján Laurenčík.

„Dvojnásobná nominácia na ocenenie od Google v súťaži popredných výkonnostných agentúr z celej Európy aj zvyšku sveta nám potvrdzuje, že na to ako tím máme,“ doplnil.

Všetky tri agentúry sú členmi ADMA – Asociácie digitálnych marketingových agentúr.