Niekoľko internetových stránok kybernetického gangu REvil, ktorý má podľa expertov väzby na Rusko a je obviňovaný z útokov na stovky podnikov po celom svete, je mimo prevádzky. Podľa agentúry AFP na to upozornili odborníci na internetovú bezpečnosť. Weby hackerskej skupiny, ktorá je preslávená žiadosťami o vysokej výkupné, prestali byť dostupné len niekoľko dní potom, čo sa prihlásila k útoku na americkú spoločnosť Kaseya.

,,Všetky internetové stránky REvil sú mimo prevádzky," uviedol Lawrence Abrams, ktorý sa venuje kybernetickej bezpečnosti. Abrams stojí za webom Bleeping Computer, ktorý sleduje technologické novinky a poskytuje zabezpečovanie dočasnej bezplatnej počítačovej pomoci.

KK12 Greenville - Bývalý americký prezident Donald Trump reaguje na zjazde Republikánskej strany v Greenville 5. júna 2021. Bývalý americký prezident Donald Trump vyzval v sobotu členov Republikánskej strany, aby v budúcoročných voľbách do Kongresu podporili tých kandidátov, ktorí
Neprehliadnite

Trump ohlásil žalobu na šéfov Twitteru, Facebooku a Googlu za cenzúru

Podľa stanice BBC je dôvod zmiznutia stránok gangu z internetu neznámy. Zmiznutie však bolo zaznamenané v čase, keď USA zvyšujú tlak na Rusko kvôli zločinom v kybernetickom priestore. Objavujú sa tak špekulácie, že proti kriminálnej skupine zasiahli americké alebo ruské úrady. Podľa špecialistov však nie je nečakané zmiznutie zločineckých organizácií z internetu nič neobvyklé.

K zákroku proti hackerom nabádal v piatok pri telefonáte ruského prezidenta Vladimira Putina jeho americký náprotivok Joe Biden. Na tému kybernetických útokov Biden s Putinom diskutovali tiež pri osobnom stretnutí minulý mesiac v Ženeve.