Podľa spravodajského portálu Info.cz podobný osud ako stránku Parlamentných listov postihol aj osobný profil riaditeľa ich redakcie Jaroslava Polanského. Ten je verejne prístupný, ale posledný príspevok na ňom je z 21. januára. Aktuálne vyjadrenie k dočasnému zablokovaniu stránky J. Polanský nezverejnil. Zablokovaná bola okrem iného aj stránka Miloš Zeman – prezident ČR, ktorá zdieľala články z Parlamentných listov.
Vedenie Parlamentných listov sa doposiaľ s podobným postupom nestretlo. „V čase, keď v EÚ rastie tlak na odovzdávanie informácií od prevádzkovateľov IT technológií, na zástupcu Facebooku nemožno vyhľadať žiadny kontakt. Doposiaľ nevieme, kto nás udal, za čo sme boli zablokovaní, či právom či neprávom. Nemáme šancu na akúkoľvek obhajobu alebo nápravu. Mrzí ma, že udavačstvo sa stáva zvykom a nie je proti nemu obrana,“ povedal ČTK J. Holoubek.
Parlamentné listy podľa médií eviduje ministerstvo vnútra ako takzvaný dezinformačný web, portál však s odkazom na vyjadrenie ministerstva tvrdí, že na žiadnom takom zozname nie je. Parlamentné listy prevádzkuje vydavateľstvo Our Media, v ktorom vlastní väčšinový podiel senátor Ivo Valenta. I. Valenta je aj majiteľom hazardnej skupiny Synot.
Facebook v minulosti zablokoval napríklad stránky Iniciatívy Martina Konvičku, ktorá je nástupcom Bloku proti islamu. Problémom už na Facebooku čelili iné projekty, do ktorých bol M. Konvička zapojený.
Facebook podľa odborníka na sociálne siete z Ami Digital Vladana Crhu stránky používateľov v zásade blokuje z dvoch dôvodov. Prvým je, keď sám prevádzkovateľ zistí, že používateľ porušuje interné pravidlá. Druhým dôvodom je, keď nevyhovujúce stránky nahlási väčší počet používateľov. Používateľ sa po zablokovaní môže obrátiť na podporu služby a dohodnúť sa na náprave.