K. Bartošová bude na novej pozícii bude dohliadať na všetky obchodné aktivity spoločností Ringier Axel Springer SK a United Classifieds.

Zodpovednosť za obchodné oddelenia preberie od Michala Marušku, ktorý bude od 1. septembra vymenovaný za Chief Operations Officer (COO) spoločnosti Ringier Axel Springer SK. Na súčasné miesto K. Bartošovej sa v tom istom čase posunie Michal Flimel.

„Som veľmi rád, že môžeme stavať na našich interných kapacitách a riadenie našich obchodných tímov odovzdať práve Kataríne Bartošovej. Verím, že spolu s jej kolegami budú naďalej pokračovať v posilňovaní našej líderskej pozície na Slovensku,“ hovorí Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer SK. Ten oznámil odchod z postu v polovici júna, dôjde k tomu rovnako v septembri. Riadenie prevezme okrem M. Marušku aj P. Hollý z pozície finančného riaditeľa (CFO).

„Chcela by som sa v prvom rade poďakovať za dôveru. Naše spoločnosti sú lídrami vo svojich segmentoch a mojim cieľom je ich pozície naďalej posilňovať. Preto chceme priniesť našim klientom nové produkty a služby, ktorými podporíme ich, ale aj náš rozvoj,“ uviedla budúca šéfka obchodu.

K. Bartošová pôsobila v rokoch 2011 až 2018 ako Key Account Manager pre kľúčových klientov v spoločnosti Azet. Od roku 2018 nastúpila na súčasné miesto v spoločnosti Ringier Axel Springer SK.

Pred svojím nástupom do vydavateľstva pôsobila na rôznych pozíciach v rámci predaja online reklamy a z postu Digital director viedla mediálnu agentúru Hi-media.

Samotné vydavateľstvo Ringier Axel Springer SK pôsobí už len v digitálnom priestore. Prevádzkuje viacero inzertných portálov, komunitný web Pokec, Bistro.sk, tematické obsahové weby či v súčasnosti najnavštevovanejší slovenský web Aktuality.sk.

Vlani v júli sa Ringier rozdelil na tri firmy – Život Publishing, Nový Čas a Ringier Axel Springer SK. Pod Život Publishing sa zhromaždili časopisy, ktoré kúpilo od Ringieru vydavateľstvo News and Media Holding, firma Nový Čas patrí do skupiny FPD Media ovládanej podnikateľom Antonom Siekelom. Je vydavateľom denníka Nový Čas a nedeľníka Nový Čas Nedeľa.