Americký softvérový gigant Microsoft jedná o prevzatí komunikačnej platformy Discord, zaplatiť je ochotný viac ako desať miliárd dolárov. S odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou o tom informovala agentúra Bloomberg. Platfoma Discord je populárny najmä medzi hráčmi počítačových hier.

Zdroje uviedli, že Microsoft je jedným z potenciálnych záujemcov, s ktorými Discord jedná. Upozornili však, že dohodu o predaji v najbližšej dobe očakávať nemožno. Podľa jedného zo zdrojov je pravdepodobnejšie, že sa Discord namiesto svojho predaja rozhodne pre vstup na akciovú burzu. Zástupcovia Microsoftu i Discordu sa k týmto informáciám odmietli vyjadriť.

Discord je známy hlavne svojou bezplatnou službou, ktorá hráčom umožňuje vzájomne komunikovať prostredníctvom hlasu, textových správ i videa. Ľudia však túto platformu v čase pandémie čím ďalej viac používajú tiež napríklad na vytváranie študijných skupín, tanečných kurzov, čitateľských klubov a ďalších virtuálnych stretnutí. Služba má cez 100 miliónov aktívnych užívateľov, poznamenal Bloomberg.

hacker
Neprehliadnite

Štáty EÚ sa dohodli na potrebe zlepšiť obranu pred kyberútokmi

Microsoft vlastní hernú značku Xbox, ktorá okrem herných konzol zahŕňa aj digitálne služby, vrátane herného predplatného Game Pass. ,,Možné prevzatie Discordu Microsoftom dáva veľký zmysel, pretože Microsoft čím ďalej tým viac zameriava svoje herné aktivity na softvér a služby," uviedol analytik Matthew Kanterman z organizácie Bloomberg Intelligence. ,,Je tu veľká príležitosť zakomponovať prémiovú ponuku Discordu, službu Nitro, do služby Game Pass, a tým podporiť príliv nových predplatiteľov," dodal.

Microsoft sa nedávno dohodol na prevzatí hernej spoločnosti ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolárov. ZeniMax Media vlastní vydavateľa počítačových hier Bethesda Softworks, ktorý stojí za hernými hitmi, ako je strieľačka Doom a séria The Elder Scrolls. Prevzatie Discordu by signalizovalo ochotu Microsoftu pokračovať v investíciách do rozvoja svojej hernej divízie, podotýka Bloomberg.