Americká videoplatforma YouTube v utorok zablokovala pre svojich užívateľov v Európe kanály ruských provládnych médií RT a Sputnik. Dôvodom je podľa jej predstaviteľov ,,prebiehajúca vojna na Ukrajine". TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Blokovanie kanálov

,,S okamžitou platnosťou blokujeme YouTube kanály RT a Sputniku v celej Európe," uviedla táto dcérska spoločnosť firmy Google v e-maili, z ktorého cituje AFP.

Americká spoločnosť Meta, prevádzkovateľ sociálnej siete Facebook, ako aj Twitter v pondelok ohlásili kroky v boji proti dezinformáciám týkajúcim sa ruského útoku na Ukrajinu, ktoré sa objavujú na on-line platformách ruských štátom kontrolovaných médií.

Reakcia na žiadosti vlád

Spoločnosť Meta obmedzí prístup k ruským štátnym médiám RT a Sputnik v celej Európskej únii, oznámil šéf pre globálne záležitosti Nick Clegg v pondelkovom príspevku na Twitteri. Dodal, že Meta tak reaguje na žiadosť zo strany vlád mnohých krajín a EÚ.

Twitter oznámil, že k príspevkom, v ktorých sa zdieľajú odkazy na ruské štátne médiá, pridá upozornenia a podnikne kroky na obmedzenie šírenia takéhoto obsahu.

Ďalšie dôležité správy

Ukrajina
Neprehliadnite

Ukrajinský konflikt naživo: Situácia na finančnom trhu stabilná. Ukrajina pod silným tlakom