Americká internetová televízia Netflix testuje funkciu, ktorá u diváka overí, či zdieľa domácnosť s majiteľom účtu. Informovala o tom agentúra Reuters, podľa ktorej by to mohlo viesť k záťahu proti zdieľaniu hesel. Zhruba tretina používateľov Netflixu sa o svoje heslo delí ďalej s jedným ďalším človekom, vyplýva z prieskumu spoločnosti Magid.

Obmedzenému počtu zákazníkov Netflixu sa na obrazovke zobrazuje správa, ktorá ich žiada o potvrdenie toho, že zdieľajú domácnosť s majiteľom účtu. Ten dostane overovací kód do e-mailu alebo textovej správy.

disney
Neprehliadnite

Streamovacia služba Disney+ už má cez 100 miliónov predplatiteľov

Divák môže overenie odložiť a internetovú televíziu sledovať ďalej. Po opätovnom otvorení Netflixu sa správa objaví znovu. Nakoniec môžu byť dotyční užívatelia žiadaní, aby si založili nový účet.

„Test je navrhnutý tak, aby zaistil, že účet Neflixu užívajú ľudia, ktorí sú k tomu oprávnení,“ uviedol hovorca americkej firmy.

Najväčšia streamovacia televízia sveta u svojich užívateľov sústavne testuje nové funkcie, a preto nie je jasné, či sa overovanie zavedie aj v širšom meradle.

Netflix Results
Neprehliadnite

Počet užívateľov platenej televízie Netflix prekročil 200 miliónov

Jedna z podmienok služieb Netflix uvádza, že používatelia musia žiť v rovnakej domácnosti. Streamovacie služby všeobecne doteraz proti zdieľaniu hesla nijako razantne nepostupovali.

Netflix pri zverejnení hospodárskych výsledkov za štvrtý štvrťrok koncom januára informoval, že má približne 203 miliónov užívateľov.