Americkej internetovej televízii Netflix v treťom štvrťroku pribudlo 8,5 milióna predplatiteľov, celkovo ich má zhruba 203 miliónov. Nových abonentov, z ktorých mnohí trávili kvôli karanténnym opatreniam viac času doma, prilákali pôvodné seriály ako Bridgertone či Dámsky gambit.

Vývoj prekonal odhady analytikov a firma uviedla, že už si zrejme nebude musieť požičiavať miliardy dolárov na vlastnú tvorbu. Analytici v ankete spoločnosti Refinitiv odhadovali, že Netflix v poslednom štvrťroku zvýši počet predplatiteľov o 6,1 milióna.

WA 18 archív Berlín - Na archívnej snímke zo 17. decembra 2016 na obrazovke laptopu je logo amerického poskytovateľa internetových streamovaných médií Neftlix. Netflix zaznamenal v 2. kvartáli 2020 masívny prírastok nových predplatiteľov. Pomohli mu v tom aj karanténne opatrenia, keďže ľudia boli nútení zostávať doma. Avšak jeho zisk rovnako ako vyhliadky sklamali očakávania trhu a akcie firmy v poburzovom obchodovaní padli o vyše 10 %. FOTO TASR/DPA

ARCHIV - 17.12.2016, Berlin: Der Bildschirm
Neprehliadnite

Netflix chystá novú hranú sériu o rakúskej cisárovnej Sisi

Čistý zisk v štvrtom kvartáli medziročne klesol o 7,6 percenta na 542,2 milióna dolárov. Tržby ale prekonali očakávania a zvýšili sa o 21,4 percenta na 6,64 miliardy dolárov. Hranicu 100 miliónov prekonal počet abonentov Netflix v roku 2017. V reakcii na výsledky hospodárenia za posledný štvrťrok minulého roka akcie Netflixu spevnili o viac ako desať percent. Firma tiež uviedla, že zvažuje odkúpenie vlastných akcií.