Americká internetová spoločnosť Facebook niektorým užívateľom svojej rovnomennej sociálne siete skúšobne umožní hlasové hovory a videohovory priamo vo svojej hlavnej aplikácii. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na archívnej snímke z 23. apríla 2021 aplikácia Facebooku na smertfóne v americkom Surfside. Regulačné úrady Európskej únie (EÚ) začali formálne vyšetrovanie americkej spoločnosti Facebook. Chcú zistiť, či sociálna sieť neporušila pravidlá hospodárskej súťaže s pomocou údajov zhromaždených od inzerentov, aby im konkurovala v klasifikovaných reklamách. FOTO TASR/AP
Neprehliadnite

Facebook obmedzí cielenie reklamy na osoby mladšie ako 18 rokov

Facebook sa teraz snaží prepájať komunikáciu medzi svojimi aplikáciami. Vlani v septembri firma prepojila svoju komunikačnú službu Messenger s aplikáciou pre zdieľanie fotografií Instagram. Užívatelia týchto dvoch aplikácií si tak môžu navzájom posielať správy a hovoriť spolu, aj keď majú nainštalovanú len jednu z nich. Časom plánuje Facebook do tejto kombinácie zapojiť tiež komunikačnú aplikáciu WhatsApp, poznamenal Reuters.

Facebook však upozornil, že k využitiu všetkých funkcií pre zasielanie textových správ, hlasových hovorov a videohovorov by ľudia mali ďalej používať aplikáciu Messenger.