Britská tajná služba MI5 si založila účet na Instagrame. Zdieľaním skutočných príbehov svojich zamestnancov alebo materiálov zo svojej minulosti chce zlepšiť povedomie verejnosti o svojej činnosti a zbaviť sa „stereotypu o pití martini", informoval portál BBC News.

rm 21 Washington - Šéf Water Keeper Alliance Robert Kennedy ml. počas zasadnutia výboru Snemovne reprezentantov pre energetickú nezávislosť a globálne otepľovanie vo Washingtone 11.decembra 2008.
Neprehliadnite

Instagram zavrel konto Roberta Kennedyho mladšieho za dezinformácie

Účet na sociálnej sieti, na ktorej sa zdieľajú predovšetkým fotografie, „je pre väčšinu organizácií rutina, ale je to oveľa zaujímavejšie, keď je vašou prácou udržať tajomstvo," uviedol riaditeľ MI5 Ken McCallum. Kontrarozviedka ale podľa neho nemôže žiť vo vlastnej bubline". Chce ísť s dobou a modernizovať vystupovanie, zároveň sa ale podľa McCalluma nemôže stať zo dňa na deň „otvorenou knihou".

MI5 patrí v účasti na sociálnych sieťach k najpomalším tajným službám, jej účet ale za prvých osem hodín začalo sledovať cez 44-tisíc užívateľov. Pre porovnanie americkú Ústrednú spravodajskú službu (CIA) sleduje na Instagrame 380-tisíc ľudí. Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) nemá Instagram, na Twitteri je ale už vyše desať rokov a sleduje ju 23-tisíc ľudí.