Instagram zrušil účet Roberta F. Kennedyho mladšieho za jeho kritiku vakcín proti Covidu-19. Oznámila to spoločnosť Facebook, ktorej Instagram patrí. Kennedy je syn bývalého senátora a ministra spravodlivosti Roberta F. Kennedyho, ktorý bol zavraždený v roku 1968, päť rokov po atentáte na svojho brata a niekdajšieho prezidenta Johna F. Kennedyho.

Šesťdesiatsedemročný Robert F. Kennedy mladší pracoval v minulosti ako právnik so zameraním na životné prostredie. V poslednej dobe sa o ňom ale hovorí v súvislosti s jeho kritikou vakcín.

Hoax Facebook
Neprehliadnite

Facebook posilnil opatrenia proti hoaxom o covide a vakcínach

Štúdia z roku 2019 ukázala, že dve skupiny, medzi nimi Kennedyho mimovládna organizácia s názvom Children 'Health Defense, stoja za viac ako polovicou dezinformácií o vakcínach zverejnených na Facebooku.

Za súčasnej pandémie vyvolal Kennedy ešte väčší záujem a na sociálnych sieťach má až 800-tisíc sledujúcich.

Kennedy tvrdí, že nie je proti vakcínam, ak sú bezpečné. Zastáva ale názor, že existuje spojitosť medzi vakcínami a autizmom. V čase epidémie začal tvrdiť, že bezpečnejšie než sa nechať zaočkovať, je koronavírusom sa nakaziť.

Facebook
Neprehliadnite

Facebook natrvalo prestane odporúčať používateľom skupiny s politickou tematikou

Spoločnosť Facebook začala dôraznejšie bojovať proti dezinformáciám a tento týždeň ohlásila, že vyradí problematické príspevky o vakcínach proti Covidu-19, ale aj o vakcínach všeobecne.

K uzavretiu Kennedyho konta na Instagramu Facebook uviedol, že v rámci svojej sprísnenej politiky odstránil na Facebooku a Instagrame osem ďalších účtov.

Kennedyho Facebooková stránka bola dnes ale stále aktívna. Sleduje ju 300-tisíc ľudí a zostávajú na nej kontroverzné tvrdenia o vakcínach. Facebook zatiaľ Kennedyho stránku zatvárať nemieni.

Kennedy má problémy aj v rodine, pretože jeho názory nezdieľa brat, sestra ani neter, ktorí ho kritizujú za šírenie nebezpečných dezinformácií. „Mám strýka Bobbyho rada, obdivujem ho za mnohé, čo urobil, najmä za jeho dlhoročný boj za čistejšie životné prostredie. Pokiaľ sa ale týka vakcín, nemá pravdu," napísala v The New York Times Kennedyho neter Kerry Kennedyová Meltzerová, ktorá je lekárka a pracuje v newyorskej Presbyteriánskej nemocnici.