Mená nových členov redakčného tímu prezradil šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy. „Od budúceho pondelka (2.9.) nastupujú do tímu Aktuality.sk dlhoroční rozhlasoví redaktori a moderátori Braňo Dobšinský a Jaroslav Barborák,“ napísal v príspevku na Facebooku.

Aktuality pripravujú aj novú diskusnú reláciu, ktorej tvárou bude práve B. Dobšinský. Ten v minulosti uvádzal Sobotné dialógy v éteri Rádia Slovensko. V RTVS skončil vlani v októbri po tom, ako sa nedostavil načas na živé vysielanie. Pravidelnú reláciu viedol dlhé roky, ešte za čias riaditeľky Miloslavy Zemkovej.

Jeho bývalý kolega, rovnako dlhoročný moderátor J. Barborák, odišiel z RTVS v júni tohto roka. V jeho prípade sa vedenie telerozhlasu rozhodlo nepredĺžiť zmluvu. Podľa RTVS bolo dôvodom odchodu „manažérske rozhodnutie“. J. Barborák uvádzal relácie Rádiožurnál, K veci či Z prvej ruky. Moderátor, ktorý pôsobil vo verejnoprávnom médiu 12 rokov.

Viac audio tvorby

Okrem toho môžu nové posily podľa P. Bárdyho pomôcť relatívne mladej redakcii a poskytnúť skúsenejší novinársky pohľad. „Toto rozhodnutie tiež súvisí s prichádzajúcimi parlamentnými voľbami. Braňo aj Jaro sú novinári s komplexným prehľadom, ktorí sa v politike výborne orientujú a vedia reagovať bezprostredne,“ priblížil pre Mediálne.sk P. Bárdy.

Aktuality.sk tak od jesene ponúknu aj viac audio tvorby. V súčasnosti prinášajú každý pracovný deň podcast Aktuality Nahlas, ktorého hlavným moderátorom je Peter Hanák. Aj ten pôsobil v telerozhlase, pracoval tam šesť rokov.

Čo sa týka videí, po krátkej letnej pauze sa vrátila diskusná relácia Fair Play Michala Kovačiča, dvojica Marek Vagovič a Dag Daniš uvádzali reláciu Na rovinu, satiru nájdu diváci v Ťažkom týždni s Jánom Gorduličom.

Stránka Aktuality.sk sa stala lídrom rebríčka návštevnosti slovenských webov. Zmena nastala po tom, ako jej vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia zmenil svoju vlajkovú loď Azet.sk. Ten bol dlhodobým lídrom rebríčka a v apríli tohto roka vypadol z prvej desiatky. Aktuality.sk si aj po mesiacoch držia prvenstvo, v júli evidovali návštevnosť 2 670 678 reálnych používateľov.