Od 1. novembra funguje nový internetový denník Štandard. TASR o tom informoval jeho šéfredaktor Jaroslav Daniška. ,,Ambíciou Štandardu je vyvážiť silné postavenie liberálnych denníkov a portálov," uviedol.

Zástupcami šéfredaktora sú Jozef Hajko a Peter Števkov. ,,K stálym autorom nového média budú patriť Vladimír Palko, Martin Leidenfrost či investigatívna reportérka Veronika Šmiralová, či renomovaný fotograf Matúš Zajac. Redakciu tvorí dvadsiatka autorov, ďalšie tri desiatky autorov budú spolupracovať externe," dodal Daniška.

Journalists reporting from the war zone
Neprehliadnite

Podľa organizácii UNESCO bolo v rokoch 2018-2019 zavraždených na svete až 156 novinárov

Štandard bude podľa neho prinášať aj reportáže z rôznych krajín sveta. ,,V podstatne vyššej miere bude pokrývať dianie v strednej Európe, obzvlášť v Maďarsku a Poľsku. Sesterským médiom Štandardu v Česku je portál Echo24. Jediným majiteľom Štandardu je Peter Núňez," informoval šéfredaktor.

Štandard začína ako otvorené a nespoplatnené médium. ,,V budúcnosti plánuje prejsť na spoplatnený obsah, k ďalším plánom patrí vydávanie kníh, printového mesačníka a videoobsah v televíznej kvalite," uzavrel Daniška.