Prvé informácie o ekonomickom denníku komunikovalo vydavateľstvo na redakčnom blogu. Spresnilo, že doň mieri zakladateľ a bývalý šéfredaktor týždenníka TREND Oliver Brunovský.

Redakciu nového titulu povedie aj po spustení K. Čikovský, jej zloženie budú predstavovať priebežne. „Malo by sa tu objaviť niekoľko silných mien,“ sľuboval L. Fila.

Samotný K. Čikovský už vo štvrtok na Facebooku zverejnil status, v ktorom priblížil aj mená ďalších budúcich kolegov. Sú nimi traja aktuálni reportéri TRENDU Martina Kláseková, Ján Kováč a Lukáš Kvašňák, ktorí v týždenníku pôsobia niekoľko rokov.

N Press zatiaľ informuje, že jeho nový titul zameraný na ekonomiku bude okrem denných prehľadov diania v slovenskej aj svetovej ekonomike prinášať rozhovory s topmanažérmi či podnikateľmi.

Chýbať by v ňom nemali ani sektorové analýzy, komentáre, ale aj praktické rady pre živnostníkov a podnikateľov. „Nemáme v pláne vymedzovať sa voči iným podobným titulom a veríme, že konkurenčná súťaž povedie k zvyšovaniu kvality, čo bude na prospech celého trhu,“ tvrdí L. Fila.

Denník by mal byť prevažne webový, no bude mať aj svoju printovú verziu. Jeho spustenie je reálne v priebehu tohto roka. Podľa informácií Mediálne.sk je štart reálne naplánovaný už na jún.