Vyšiel nový cestopisný časopis Traveller

Vydavateľstvo Motor-Presse Slovakia začal vydávať cestopisný časopis s názvom Traveller s podtitulom "magazín o cestách za hranice všedných dní." Ide o špeciálne vydania motoristického mesačníka Auto motor a šport. Časopis vyšiel koncom mája a  je podľa slov riaditeľa vydavateľstva Jána Koreckého zameraný na cestovanie autom i bez neho. "Vydavateľstvo reaguje na rastúci záujem o cestovanie, ktoré sa stáva súčasťou životného štýlu a predstavuje atraktívne destinácie na Slovensku a v Európe, do ktorých sa vyplatí vybrať autom, ale ponúka aj exotické ciele," povedal pre Mediálne.sk Korecký.

Vyšiel nový cestopisný časopis Traveller

V prvom čísle je napríklad reportáž z Francúzska, o skrytých zákutiach Toskánska či o svadobnej ceste snov na Maldivy, alebo reportáž po kultúrnych pamiatkach Sýrie či článok o Dubaji, Rodose a iné.

Ambíciou vydavateľa je poskytnúť okrem reportáží zaujímavosti aj praktické rady a skúsenosti pre všetkých, čo sa hodlajú vydať na cesty autom. "Špeciál nie je poňatý mototuristicky, ale aj lifestylovo s cieľom sprostredkovať fascináciu cestovania modernej automobilovej generácii,“ povedal vydavateľ.

Predbežne vydavateľstvo mieni vydávať špeciál sezónne, dvakrát ročne. Podľa záujmu čitateľov a inzerentov je možné, že aj častejšie. Šéfredaktorkou Travelleru je Lýdia Korecká, bývalá šéfredaktorka magazínov Geo a Geo Sezóna. Geo vlani prešlo pod vydavateľstvo Ringier Axel Springer.

Do časopisu Traveller prispievajú redaktori Auto motor a športu, vydavateľstvo tiež objednáva reportáže od slovenských cestovateľov, napríklad v aktuálnom čísle prispel novinár v USA Martin Rajec.

"Ako člen vydavateľskej skupiny Motor-Presse International má vydavateľstvo možnosť siahnuť aj do ponuky magazínov skupiny, odkiaľ hodlá preberať cestopisné reportáže najmä z tých atraktívnych destinácii, na ktoré nemá slovenských autorov," hovorí Korecký.

Cena výtlačku je 3,30 eur. Prvé vydanie má 100 strán a v distribúcii bude minimálne tri mesiace.

Vyšiel nový cestopisný časopis Traveller

Vydavateľstvo Motor-Presse Slovakia predáva špeciály vo vybratých stánkoch Mediaprint-Kapa, ale aj u ďalších distribútorov a tiež na autosalónoch, prípadne veľtrhoch a výstavách vo svojej expozícii. Takisto ich ponúka predplatiteľom. K špeciálom vydavateľstva okrem Travellera patrí aj Auto Katalóg, Auto Testy, Ktoré nové auto?, Formula 1, Automobilový rok, ECOdrive, Firemné auto, Classic, Madame, Gentleman.