„Povedal som prezidentovi priamo, že si myslím, že jeho rétorika nielenže rozdeľuje, ale je stále viac nebezpečná,“ povedal A. G. Sulzberger, ktorý sa vydavateľom NYT stal na začiatku tohto roka.

Schôdzka zástupcov prestížnych novín s americkým prezidentom, ktorá sa uskutočnila už 20. júla, mala byť podľa pôvodnej dohody bez výstupov. A. G. Sulzberger sa o nej rozhodol informovať po tom, čo podľa neho D. Trump dohodu porušil a o stretnutí v nedeľu napísal v jednom zo svojich tweetov.

„Mal som v Bielom dome veľmi dobrú a zaujímavú schôdzku s A. G. Sulzbergerom, vydavateľom The New York Times. Strávili sme veľa času rozprávaním o ohromnom množstve falošných správ, ktoré médiá vydávajú a o tom, ako sa falošné správy premenili do frázy ‚nepriateľ ľudu‘. Smutné!“ napísal D. Trump na Twitteri po stretnutí s A. G. Sulzbergerom.

Vydavateľ NYT vo vyhlásení uviedol, že prezidentovi povedal, ako je slovné spojenie falošná správa nepravdivé a škodlivé.

„Varoval som ho, že jeho ohnivá rétorika prispieva k nárastu počtu vyhrážok voči novinárom a ako povedie k násiliu,“ uviedol ďalej vydavateľ NYT.

„Varoval som ho, že ohrozuje ľudské životy, že podkopáva demokratické ideály našej krajiny a že to, čo robí, rozrušuje jeden z našich najlepších exportných artiklov: oddanosť slobode slova a slobodnej tlači,“ dodal A. G. Sulzberger.

D. Trump je prakticky v nepretržitom konflikte s redakciami americkej liberálnej tlače, televízie a spravodajských serverov vrátane televíznych staníc CNN, NBC a ABC a denníkov The New York Times a The Washington Post. Ich redaktorov už niekoľkokrát označil za „nepriateľov ľudu“ a ich spravodajstvo za „falošné správy“.