Upravený zisk na akciu činí 37 centov, analytici odhadovali, že to bude len 33 centov. Vlani firma v rovnakom období vyplatila len 19 centov na akciu.

Organické tržby, teda bez zahrnutia akvizícií a výkyvov výmenných kurzov, sa zvýšili o štyri percentá na 1,58 miliardy dolárov. Vyšší predaj vykázali všetky tri najrozsiahlejšie firemné divízie. Spravodajská divízia zvýšila organické príjmy o päť percent na 164 miliónov dolárov.

Thomson Reuters v uplynulých rokoch znížil náklady a zbavil sa niektorých odvetví podnikania, aby sa zotavil z dopadov finančnej krízy z roku 2008. Okrem nového generálneho bude tento rok mať aj nového finančného riaditeľa.

Najväčším Smithovým počinom na čele Thomson Reuters bolo v roku 2018 dokončenie predaja 55-percentného podielu v jej finančnej divízii súkromnej ​​kapitálovej spoločnosti Blackstone Group LP. Obchod mal podľa zmluvy hodnotu 20 miliárd dolárov.

Blackstone sa následne dohodol na predaji divízie, teraz už spoločnosti Refinitiv, s londýnskou burzou London Stock Exchange (LSE) za 27 miliárd dolárov. Transakciu ešte musia schváliť európske dozorné orgány. Bývalý novinár J. Smith ostane v čele nadácie Thomson Reuters.

Hodnota akcií Thomson Reuters sa od predaja Refinitivu viac ako zdvojnásobila. Od roku 2012, kedy sa J. Smith ujal funkcie generálneho riaditeľa, je trojnásobná.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roku 2008, kedy kanadská informačná spoločnosť Thomson dokončila prevzatie britskej tlačovej agentúry Reuters.

Viac než 63-percentný podiel v Thomson Reuters drží kanadská rodina Thomsonových, a to prostredníctvom spoločnosti Woodbridge.

S akciami Thomson Reuters sa obchoduje na burzách v New Yorku a Toronte. Hlavnými konkurentmi v oblasti spravodajstva a finančných služieb sú firmy Bloomberg a Dow Jones.