Tom Nicholson zo Sme prešiel do TRENDU. Vydavateľstvo má aj ďalšie nové posily

Významný investigatívny žurnalista Tom Nicholson sa 1. októbra stal reportérom TRENDU. Do konca septembra bol reportérom a komentátorom denníka Sme. V minulosti pôsobil aj vo funkcii šéfredaktora týždenníka The Slovak Spectator. TREND si uvedomuje existenciu potenciálneho konfliktu záujmov, ktorá súvisí s pôsobením jeho manželky Lucie Nicholson vo funkcii štátnej tajomníčky rezortu sociálnych vecí. Zároveň si však váži, čo T. Nicholson dokázal v slovenskej žurnalistike a rozhodol sa mu dať priestor zhodnotiť svoje novinárske skúsenosti v témach, kde konflikt záujmov neprichádza do úvahy a kde TREND dokáže garantovať jeho nestrannosť i nezaujatosť. Rovnako postupuje aj sesterský Profit v prípade skúseného novinára Eduarda Žitňanského, ktorého manželka Lucia Žitňanská vykonáva v súčasnosti funkciu ministerky spravodlivosti.

Po parlamentných voľbách odišli z TRENDU dve kľúčové opory. Bývalý vedúci redaktor Martin Jaroš sa stal hovorcom ministra financií, pôvodne hlavný analytik Ján Kovalčík dostal zasa za úlohu vybudovať na ministerstve dopravy Inštitút stratégie. TREND zároveň posilnili noví zamestnanci. Marián Biel napĺňa rubriku technológie, redakciu TRENDU rozšírila Jana Hambálková. Posilami redakcie internetového portálu eTrend.sk sú Jana Morháčová a Xénia Makarová. Do tímu, ktorý sa venuje realitnému trhu, nastúpil Martin Labanc. Novou oporou Mediálne.sk je Mirka Kernová.

Personálne zmeny nastali aj v dcérskej firme TREND Holdingu - TREND Visual, s.r.o. Po tom, čo sa Vladimír Klimeš stal členom predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu, a.s., Bratislava, sa k 30. septembru vzdal funkcie riaditeľa tejto spoločnosti. Najneskôr do konca roka 2010 odstúpi aj z funkcie konateľa, pričom spoločnosť TREND Visual sa včlení do TREND Holdingu.

Tom Nicholson zo Sme prešiel do TRENDU. Vydavateľstvo má aj ďalšie nové posily

Zdroj: cta