Thajský premiér Prajut Čanóčchá v utorok prekvapil novinárov, keď zvolil netradičný spôsob, ako sa vyhnúť odpovedi na zjavne nepríjemnú otázku ohľadom zmien vo vláde. „Nemali ste sa ani pýtať," pokarhal žurnalistov, uchopil flakónik s dezinfekciou na ruky a tekutinu začal striekať po prítomných reportéroch. Potom odišiel.

Nevšedné vyústenie pravidelnej týždenné tlačovej konferencie thajského premiéra novinári natáčali a zábery z nej zverejnil napríklad server BBC. Incidentu sa venovali tiež svetové tlačové agentúry.

Podľa agentúry AP má Prajut Čanóčchá povesť náladového a horľavého človeka. Niekdajší armádny veliteľ, ktorý sa dostal do čela thajskej vlády po vojenskom prevrate v roku 2014, už má za sebou niekoľko kontroverzných vystúpení na tlačových konferenciách.

Novinárka
Neprehliadnite

UNESCO upozorňuje na násilie páchané voči novinárkam na internete

Niekoľko mesiacov po puči ho kamery zachytili, ako na stretnutí s novinármi hladí jedného z reportérov po hlave a potom mu jemne masíruje ucho. V tom istom roku hodil rozladený politik na kameramanov šupku z banánov. O zhruba štyri roky neskôr miesto seba postavil na tlačovú konferenciu svoju fotografiu v životnej veľkosti a novinárom povedal: „Opýtajte sa tohto muža."