„Viera Kulichová predložila profesionálnu, odborne i ľudsky vyváženú koncepciu riadenia redakcie,“ vyzdvihol generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.

Poukázal na to, že nová vedúca je odchovankyňou TASR a desať rokov pracuje ako parlamentná spravodajkyňa. „Verím, že svoje praktické skúsenosti a poznatky využije pre ďalšie skvalitňovanie produkcie TASR,“ dodal.

V. Puchala sa zároveň poďakoval odchádzajúcemu vedúcemu, ktorý podľa neho za desať rokov v TASR urobil pre kvalitu spravodajstva veľmi veľa.

TASR má novú vedúcu domácej redakcie

Zľava Vladimír Puchala, Viera Kulichová a Richard Kvasňovský Zdroj: TASR

„Agentúrna práca sa počas tohto obdobia výrazne zmenila a zrýchlila. Som rád, že som mohol byť pri tom a prispieť k tomu, že si TASR posilnila pozíciu na poli agentúrneho spravodajstva,“ povedal R. Kvasňovský, ktorý viedol najprv ekonomickú a potom domácu redakciu.

V. Kulichová uviedla, že nová pozícia je pre ňu výzvou. „Pred novými povinnosťami mám rešpekt. V TASR som desať rokov, s kolegami tvoríme výborný a spoľahlivý tím, preto verím, že spolu budeme naďalej odvádzať dobrú prácu a prinášať kvalitné spravodajstvo,“ dodala.